Wczytuję dane...
Autor: Wojciech Mikołuszko, Joanna Rzezak
EAN: 9788326824920
Wydawnictwo: agora

 Dziennikarz naukowy i autor książek dla dzieci Wojciech Mikołuszko, biorąc się za pisanie książki "Wielkie eksperymenty dla małych ludzi",  nie miał pojęcia, co go czeka!

By opisać poczynania wielkich naukowców, których odkrycia zmieniły nasz świat, wgryzł się w historię nauki od starożytności aż po czasy współczesne - od  Archimedesa, przez Galileusza, Newtona i Darwina, po Paula Harrisa. Dom autora zamienił się w jedno wielkie laboratorium. W kredensie i lodówce pojawiły się doniczki z kwiatami, na parapecie zamieszkały dżdżownice, w kuchni po stole walały się elektromagnesy, a w łazience moczyły się w occie kości i muszle.

Kto by pomyślał, że autor przygotowując książkę musi skakać ze stołu, puszczać papierowe samoloty i opryskiwać się wodą z ogrodowego węża? Ale Mikołuszko nie mógł przecież namawiać dzieci do robienia eksperymentów, których sam by nie przetestował! Na szczęście wszystkie niezbędne przedmioty do ich wykonania znalazł w spiżarni, schowku z chemią gospodarczą,  łazience i domowej apteczce. Uff, ciężka jest praca pisarza. Ale jaka  ciekawa!  A efekt? Zobaczcie sami!

Ps. Sceny z życia pomysłowych naukowców i dzielnego Wojciecha Mikołuszki narysowała Joanna Rzezak. 


Autor: Wojciech Mikołuszko, Joanna Rzezak
Data premiery: 2016-11-18
Strony: 168
Rodzaj: Książki
Okładka: Twarda
Format: 275x218x15

Polecamy