Wczytuję dane...
Autor: Jarosław Mikołajewski
EAN: 9788365650238
Wydawnictwo: muchomor

Kim był Mickiewicz? Jak jego życie wpływało na utwory , które tworzył? Gdzie się wychował, jak żył, dlaczego musiał uciekać, kiedy został emigrantem i co woził w swoim kufrze? Odpowiedzi szukaj w najnowszej książce Jarosława Mikołajewskiego.

Jarosław Mikołajewski jest poetą, reporterem, prozaikiem. Pisze dla dorosłych i dla dzieci, tłumaczy z języka włoskiego. Mieszka w Warszawie, pracuje w Muzeum Literatury imienia Adama Mickiewicza. Co dzień opowiada o Mickiewiczu dzieciom, młodzieży, a czasem także dorosłym. Wszystkim gościom Muzeum pokazuje pewną dębową skrzynię i mówi: „Ten dębowy kuferek dała Adamowi mama, kiedy ten jechał na studia...”.

Jarosław Mikołajewski urodził się w 1960 roku w Warszawie.
Jest poetą, reporterem, eseistą, prozaikiem, autorem książek dla dzieci i młodzieży, tłumaczem. Dwukrotnie otrzymał Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy (za poezję i prozę), a także Nagrodę im. Kazimiery Iłłakowiczówny, Nagrodę Nowej Okolicy Poetów, Nagrodę im. Barbary Sadowskiej, a w 2018 – Międzynarodową Nagrodę Poetycką im. Vaclava Buriana. Jest laureatem Nagrody im. Beaty Pawlak za najlepszą książkę reporterską roku. Dwukrotnie był nominowany do Nike.

Autor: Jarosław Mikołajewski
Data premiery: 2019-04-11
Strony: 48
Rodzaj: Książki
Okładka: Twarda
Format: 201x147x15
Polecamy