Wczytuję dane...
Autor: Karl Ove Knausgard
EAN: 9788308060384
Wydawnictwo: wydawnictwo literackie

Knausgard zachwyca. Po raz trzeci!

Norwegia, początek lat 70. Czteroosobowa rodzina - matka, ojciec i dwóch chłopców - przenosi się na południe kraju. Nowy dom, nowe otoczenie. Dzieci są małe, a rodzice młodzi, życie stoi przed nimi otworem. Do czasu. W pewnym momencie ich przyszłość zostaje określona z góry. Kto lub co wyznacza ich drogę?

Moja walka. Księga 3  to książka, w której Karl Ove Knausgard powraca do czasów dzieciństwa. Okresu, w którym sukcesy dają najwięcej satysfakcji, porażki bolą najdotkliwiej, a każda próba odpowiedzi na pytanie "kim jestem?" nie daje wystraczającej satysfakcji. Dla autora i głównego bohatera to czas przeplatania się codziennej beztroski z przerażającym lękiem. Matczynej miłości z okrucieństwem ojca.

Po tym jak w pierwszej części Karl Ove szokował naturalistycznym spojrzeniem na alkoholizm i śmierć, a w drugim tomie z bezwzględną szczerością pisał o ojcostwie i małżeństwie, Knausgard zachwyca po raz trzeci. Powieść ta to półmetek współczesnego fenomenu wydawniczego. Przed polskimi czytelnikami jeszcze trzy kolejne części, ale - jak pisał Krzysztof Varga na łamach "Gazety Wyborczej" - co będzie potem, jak sobie poradzimy, gdy skończymy lekturę szóstego, ostatniego tomu?


Autor: Karl Ove Knausgard
Data premiery: 2015-11-19
Strony: 564
Rodzaj: Książki
Okładka: Twarda
Format: 212x140x42
Polecamy