Wczytuję dane...
Autor: Philip Roth
EAN: 9788308055892
Wydawnictwo: wydawnictwo literackie

Historia wzlotu i upadku Iriego Ringolda, amerykańskiego dryblasa, który zaczyna od kopania rowów w latach trzydziestych w Newark, by stać się radiową sławą w latach czterdziestych. W czasach tryumfu staje się zagorzałym, nieustraszonym zwolennikiem "postępowych" haseł politycznych. Żeni się z Evą Frame, gwiazdą hollywoodzkiego filmu niemego. Ich oszałamiający miesiąc miodowy w domu na Manhattanie nie trwa jednak długo. Eva mówi o swoim mężu wprost: "Amerykanin, który otrzymuje polecenia z Moskwy". Jej słowa to przyśpiewka do szalejącego w Stanach, rozpętanego przez McCarthy'ego polowania na komunistów. Iron - jako artysta, i jako człowiek - jest niszczony przez ludzką zawiść, zemstę, okrucieństwo.

Philip Roth - przez magazyn "Commonweal" okrzyknięty "mistrzowskim kronikarzem dwudziestego wieku w Ameryce" - kreśli błyskotliwy portret zdradliwej powojennej epoki, w której antykomunistyczna gorączka nie tylko dotknęła krajową politykę, ale zniszczyła intymne, prywatne życie przyjaciół i rodzin, mężów i żon, rodziców i dzieci.

Wyszłam za komunistę to kontynuacja Amerykańskiej sielanki i druga część nagrodzonej Pulitzerem tzw. trylogii amerykańskiej.


Autor: Philip Roth
Data premiery: 2015-06-11
Strony: 452
Rodzaj: Książki
Okładka: Miękka
Format: 205x132x29
Polecamy