Wczytuję dane...
Autor: Agata Tuszyńska
EAN: 9788308054338
Wydawnictwo: wydawnictwo literackie

Agata Tuszyńska na tropie tajemnic Brunona Schulza.

Agata Tuszyńska proponuje nam niezwykłą literacką opowieść, w której mieszają się wątki dramatu, miłości i wojny. To śledztwo w sprawie Brunona Schulza, mitycznego geniusza z Drohobycza - czy są jeszcze w jego życiu i legendzie nierozwiązane zagadki? Czy są ślady wiodące w nieznane obszary? 

Autorka podąży szlakiem Józefiny Szelińskiej, jedynej kobiety, której Schulz proponował małżeństwo. Chce poprowadzić czytelnika ich nieoczywistymi drogami, porozmawia z ludźmi,   odczyta niepublikowane listy Józefiny do Jerzego Ficowskiego, biografa pisarza.

Być może zbliży się do odpowiedzi na stawiane od dawna pytania: Co da się powiedzieć o losach Mesjasza - tajemniczego rękopisu ostatniej książki Schulza?  Kim była  muza i narzeczona Schulza Józefina Szelińska? Dlaczego Schulz malował barwne freski na zamówienie esesmana, gorliwego wykonawcy planu Zagłady?

Autorka Oskarżonej Wiery Gran zafascynowana tym razem życiem jednej z najważniejszych kobiet Brunona Schulza  intryguje czytelnika i próbuje dojść do prawdy - książką o fascynującej treści i niekonwencjonalnej narracji.


Autor: Agata Tuszyńska
Data premiery: 2015-08-27
Strony: 256
Rodzaj: Książki
Okładka: Twarda
Format: 207x145x28
Polecamy