Wczytuję dane...
Autor: Gusti
Wydawnictwo: Dwie Siostry

Pamiętnik ojca. Szkicownik artysty. Wyjątkowa książka o miłości.


"Z dziećmi dzieje się czasem podobnie jak z rysunkami: nie wychodzą tak, jak sobie wyobrażałeś”

„Mallko i tata” to ilustrowany pamiętnik taty wychowującego synka z zespołem Downa. Gusti – znany argentyński ilustrator i autor książek dla dzieci – zaprasza czytelników do swojego świata, opowiadając historię wyjątkowej więzi łączącej go z synem. Ukazuje zarówno radosne, jak i trudne chwile, z jakich składa się życie z niezwykłym dzieckiem – a także własną drogę od szoku i niezgody do akceptacji i bezwarunkowej miłości.
Łącząc różnorodne techniki plastyczne – rysunek, komiks, kolaż – z prostym, bezpośrednim tekstem, tworzy zachwycającą graficznie książkę i poruszający obraz rodzinnej bliskości.

W 2016 „Mallka i tatę” nagrodzono prestiżową BolognaRagazzi Award w kategorii książek o niepełnosprawności.

Dochód ze sprzedaży książki zostanie przekazany na rzecz Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa „Bardziej Kochani”.

Gusti (ur. 1963) – argentyński ilustrator i autor książek dla dzieci. Od 1985 roku mieszka w Europie, obecne w Barcelonie. Pracował dla wytwórni Hanna-Barbera, tworzył ilustracje i animacje dla telewizji, rysował dla czasopism dziecięcych. Ma w dorobku kilkadziesiąt książek, niektóre z nich wydano w ponad dwudziestu krajach. Współtworzył popularny w Hiszpanii serial animowany Juanito Jones. Od wielu lat wykłada ilustrację w szkołach i centrach kultury. Wraz z innymi artystami założył stowarzyszenie WinDown, które działa na rzecz społeczeństwa włączającego, organizując warsztaty artystyczne dla osób z niepełnosprawnościami.

Autor: Gusti
Data premiery: 2018-03-13
Strony: 144
Rodzaj: Książki
Okładka: Twarda
Format: 248x185x20
Polecamy