Wczytuję dane...
Autor: Hilary Mantel
EAN: 9788379991396
Wydawnictwo: sonia draga

Dalsze losy trzech młodych mężczyzn żyjących w Paryżu, w przededniu wybuchu Wielkiej Rewolucji Francuskiej.

Rok 1789. Do Paryża zmierza trójka młodych inspektorów. Pierwszy to ambitny prawnik Georges-Jacques Danton. Choć to niezbyt urokliwy i bardzo zadłużony młodzieniec, to jednak trudno byłoby mu odmówić niespożytej energii i pragmatycznego podejścia do życia. Drugi to Maksymilian Robespierre, drobnej budowy prawnik, którego cechuje niezwykła pracowitość, ale i wstręt do przemocy. Ostatni z trójki to bliski przyjaciel Maksymiliana, pełen wdzięku i kochliwy Camille Desmoulins. Pikanterii dodaje fakt, że Camille żywi obsesyjnie uczucia do przyszłej teściowej. Gdy sytuacja społeczno-polityczna staje się coraz bardziej napięta, wkrótce młodzi inspektorzy poznają uroki władzy, która ich uzależnia, ale i cenę, jaką przyjdzie im za nią zapłacić.

"Mantel czyni użytek z pamiętników, listów, indeksów oraz własnej wyobraźni, by stworzyć barwne obrazy trójki mężczyzn, ich rodzin i atmosfery ich wspólnego codziennego życia. Ma dar, by czytelnik chciał chłonąć każde słowo".

Publishers Weekly

 "To niesamowita uczta. To więcej niż zwykła opowieść.  Autorka zdołała uchwycić ducha rewolucji i sprawić, że czytelnik go doświadcza".

The Independent


Autor: Hilary Mantel
Data premiery: 2014-10-20
Strony: 0
Rodzaj: Audiobooki
Okładka:
Format: 192x136x15
Polecamy