Wczytuję dane...
Autor: Misty Copeland
Wydawnictwo: wielka litera

Czarny łabędź naprawdę istnieje!

Od brzydkiego kaczątka z biednej dzielnicy do pięknego łabędzia tańczącego na deskach najlepszych amerykańskich teatrów.

Poruszające, chwytające za serce wspomnienia Misty Copeland - czarnoskórej solistki prestiżowego American Ballet Theatre.

Gdy została odkryta dla baletu, mieszkała w tanim motelu przy autostradzie, walcząc z pięciorgiem rodzeństwa o miejsce do spania na podłodze. Jej matka wciąż zmieniała partnerów i miejsca pobytu. Tymczasem wystraszona trzynastolatka okazała się cudownym dzieckiem sceny, samorodnym talentem.

Misty Copeland jest jedyną ciemnoskórą solistką tańcząca w prestiżowym American Ballet Theatre. Gdy rozpoczęła naukę w szkole baletowej miała już 13 lat i nikt się nie spodziewał, że niewysoka, pochodząca z biednej rodziny i nieśmiała dziewczynka zostanie jedną z najsłynniejszych tancerek Ameryki. W ciągu kilku miesięcy zdołała nauczyć się ról, których opanowanie profesjonalnym tancerzom zabiera lata. Taniec  dawał jej poczucie bezpieczeństwa - to, czego brakowało jej w życiu.

"Balerina" to wyjątkowe, prawdziwe spojrzenie od środka na bezlitosny, pełen konkurencji świat profesjonalnego baletu, a zarazem poruszająca historia o kobiecie, która wytańczyła swoje marzenia.

Książka była bestsellerem "New York Timesa", prawa do ekranizacji zostały kupione przez New Line Cinema.

Fragment:

Misty Copeland, baletnica, wiodła z˙ycie pełne wzloto´w i upadko´w. Kiedy patrze? wstecz, sama widze?, z˙e mo´j los był niezwykły. Jak w najtragiczniejszych baletach, był w nim gło´wny bohater, niewinny i dobry, rozdzierany między dwoma s´wiatami. Czy zatriumfuje?, jak Ognisty Ptak? Czy moz˙e be?de? przypominac´ Giselle, kto´ra umiera ze złamanym sercem? Z˙ycie miało dopisac´ dalszy cia?g tej historii.


Autor: Misty Copeland
Data premiery: 2015-07-15
Strony: 288
Rodzaj: Książki
Okładka: Miękka
Format: 205x135x22
Polecamy